Saç Uzatan Havuç Maskesi Nasıl Yapılır? - Limmonata.com

Saç uzatan havuç maskesi tarifi… Saçların çabuk uzaması için havuç kürü etkili olduğunu anlatan birçok yazı görmüşsünüzdür veya izlemişsinizdir. Havuç maskesi nasıl yapılır ve havuç maskesi ne işe yarar düşüncesi içindeyseniz sizlere saçları uzatan havuç maskesi tarifi ile hızlı saç uzatma havuç kürü ile saçlarınız normal uzama süresinden daha çabuk uzayacak ve vazgeçilmez saç bakımı yöntemleri arasında yerini alacak.

Saç Uzatan Havuç Maskesi Tarifi

  • Havuç (2 Adet) Soyulmamış
  • Yumurta (1 Adet)
  • Yağ (1 Tatlı Kaşığı) isteğe bağlı zeytinyağı ya da badem yağı

Orta büyüklükte bir tencere içine 5 su bardağı ilave ederek üzerine havuçları rendeleyip suyun içine koyun ve kısık ateşte kaynamaya yakın ocak üzerinden alarak 15 dakika demlenmesi için kenara alın. Suyu iyice süzerek havuç posasını sıkarak kalan suyu süzdüğünüz su içine boşaltın ve suyun ılıklaşmasını bekleyin. Ilıklaşan su içine tercih ettiğiniz zeytinyağı veya badem yağından 1 tatlı kaşığı döküp 1 adet yumurtayı da içine kırarak çırparak karıştırın. Suyun sıcak olmamasına dikkat ediniz aksi taktirde yumurta pişecektir.

Hazırlanan suyu püskürtücüsü olan sprey şişenin içine dökerek 2 dk çalkalayın ve saç diplerine sıkarak saç köklerine yediriniz ve bu işlemi saç köklerinden saç uçlarına kadar gerçekleştirin. Saçlarınızı bir havlu yardımı ile sarın ve 1 saat saçınızda dinlendirerek bekletin. Uygulama haftada 2 defa ve 2 ay süre boyunca uygulayıp 1 ay ara verilmesi uygundur.

Hızlı uzayan saçlarda cansızlık, yıpranma, kırılma ve genellikle kopma ve dökülme görülebilir. Bu tür sonuçlar gözle görülüyorsa uygulamayı sonlandırınız.

Saç Uzatan Havuç Maskesi Nasıl Yapılır?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir