Sadece Bir Adet Göz Kalemi İle Neler Yapabileceğinizi Biliyormusunuz? - Limmonata.com

Hiç kuşkusuz ki özenerek ve dikkatli bir şekilde yapılmış olan bir göz makyajı yüzünüze ve her şeyden önce bakışlarınıza çok şey katacaktır. Örneğin anlamlı ve manalı bakışlara sahip olmak isterseniz şayet, mutlaka düzgün bir göz makyajı yapmanızı öneririz. Günümüzde vakitsizlikten ya da üzerine düşmemekten ötürü eyeliner çekemeyen, göz kalemini doğru dürüst kullanamayan o kadar çok bayan var ki. Oysaki birkaç küçük tüyo ve dikkatli alıştırmalar sayesinde kalemlerle ya da likitlerle harikalar yaratmanız mümkün olabilmekte. Örneğin likit konusunda hemen size bir tüyo verelim. Örneğin gözünüzün üzerine ya da kirpik diplerinize doğru düzgün likit çekememekten şikayetçiyseniz, eski bir kredi kartı türevi kartı  göz kapağınıza dayayarak ve likitinizin hemen üzerine destek yaparak şahane düzgünlükte ve hatta kuyruklu göz çizgileri çekebilirsiniz likitlerle.

Hemen başta bahsettiğimiz sadece bir göz kalemi sayesinde neler yapabileceğinize bakalım şimdi.

1 – Örneğin kaş kaleminizi bir yerlerde mi unuttunuz, önemli değil hemen göz kaleminizi çıkararak bununla da kaşlarınızı kalınlaştırabilir ve şekle sokabilirsiniz.

2  – Diyelim ki  gece makyajı tarzı göz kapaklarınıza far uygulamanız gereken bir yerlere gitmeniz gerekti ve yanınızda da makyaj çantanız yok. Bunun için hemen kapağı kapalı göz kaleminizin ucunu ılık suya daldırarak çıkarın ve hafifçe göz kapağınıza pamuk yardımıyla dağıtarak göz farına çevirin.

3 – Yine kollarınıza ya da bacaklarınıza göz kaleminizle geçici dövme resimleri çizebilirsiniz.

4 – Göz kaleminizle şakaklara doğru kuyruklar çizerek göz çizgilerinizi uzattığınızda, kedigözü makyajınız tamam olacak.

5 – Yine Japon makyajı tarzı uygulaması için alt – üst kirpik diplerinden ve göz ortasından başlayarak gözlerinizin sonuna kadar çektiğiniz çizgiler sizleri Japon makyajı stylingine kavuşturacak.
6 – Kahverengi göz kalemini beyaz tenli bayanlara şiddetle öneriyoruz.

7 – Şayet gözleriniz büyük görünüyorsa içlerine kalem çekerek onları ufaltabilir ya da gözlerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız da,  gözlerinizin dış kısmına kalem çekerek onları iri gösterebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi tek bir göz kalemiyle neredeyse makyajınızın büyük bir bölümünü yapabilir ve yüzünüze,  yanı sıra bakışlarınıza ifade katabilirsiniz.

Sadece Bir Adet Göz Kalemi İle Neler Yapabileceğinizi Biliyormusunuz?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir