Santorini Aşk Adası - Limmonata.com

Yunan Adaları’nın romantik güzeli olan Santorini Adasındayız. Yunan Adaları’nın hepsini gezip dolaşan birçok gezgin, içlerindeki en etkileyici adanın Santorini Adası olduğunu söylemekte tereddüt duymaz.

Santorini Hakkında

Konu Başlıkları

Antik dönemlerde volkanik bir patlama sonucu oluşan bu ada, yıl boyu 1 milyon turisti ağırlamaktadır. Özellikle yeni evlenen çiftler bu adaya oldukça ilgi göstermektedir. Dünyanın birçok yerinden gelen aşıkların nikahına eşsiz bir fon sunan Santorini Adası, yeni çiftler için unutulmaz bir balayı tatilidir. Santorini otel fiyatları oldukça geniş bir yelpaze sahiptir. Bu sayede her bütçeye uygun bir konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

73 kilometrekarelik yüzölçümü ile küçük olmasına rağmen sunduğu manzaraların değeri paha biçilemez güzelliktedir. Tamamen turizm adası olan Santorini, greece hem deniz hem de kültür turizmi için uygun bir tatil mekanıdır. Volkanik patlamalar sonucu birçok medeniyeti küllerin altına gömen bu tarihi ada, birçok efsaneye de ev sahipliği yapmaktadır (Hatta bazı arkeologlar Kayıp Atlantis Şehri’nin burası olduğunu söylemektedir).

Binlerce yıl önce volkanik bir patlama sonucu oluşan krater ada hilal şeklindedir ve kraterin ortasında küçük adacıklar bulunmaktadır. Santorini Limanı‘ndan kalkan botlarla bu adacıklara ulaşabilirsiniz. Bu adalar şifalı suları ile de meşhurdur. Adanın bir diğer ün kazanmış yanı ise şaraplarıdır. Adanın Birbirinden güzel şaraplarını çok uygun fiyatlara tatma keyfini yaşayabilirsiniz. Santorini Adası’nın eşsiz manzaraları karşısında yudumladığınız birbirinden enfes şaraplar ile tatilin vermiş olduğu zevki doruklara taşıyabilirsiniz.

Santorini Otel Fiyatları

Santorini Gezilecek Yerler

Santorini muazzam bir mimari dokuya ve doğal güzelliğe sahiptir. Bu nedenle gezilecek ve görülecek çok fazla yer vardır. Thira köyü, Oia köyü, Imerovigli köyü, Santorini Volkanı, Antoniou & Boutari şarapevleri, Akrotiri harabeleri, Kızıl kumsal, Profitis Ilias manastırı, Kamari plajı, Perissia Plajı, Monolithos Plajı, Santorini’de gezilecek başlıca yerlerdir. Ayrıca, adayı gezerken, adanın bir sembolü haline gelen eşek taksileri de kullanabilirsiniz.

Santorini’ye Nasıl Gidilir?

Adaya ulaşabilmek için önce Atina’ya ulaşmalısınız. Daha sonra Atina’dan alacağınız Santorini uçak bileti ile bu muhteşem adaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca deniz yolunu da tercih edebilirsiniz. Marmaris’ten kalkan hızlı feribotlarla 1 saatte Rodos adasına varabilir, daha sonra Rodos adasından kalkan lüks Santorini gemisine binerek 8 saat süren yolculuğun ardından Santorini Adası’na ulaşabilirsiniz.

Santorini Vize

Santorini vize Schengen vizesi başvurusu ile gidebilecek bir adadır. Schengen vizesi olmadan kapı vizesi girebileceğiniz 6 tane Yunan adası bulunmaktadır. Ancak Santorini ne yazık ki bunların içinde değildir. Kapı vizesi feribota binerek adaya ulaşımınız ardından liman kontrol noktasında ödeme yaparak giriş yapabileceğiniz kısa süreli bir vizedir.

Schengen vizesi için turizm şirketlerinden destek alabilirsiniz. Bu işlemleri sizin adınıza kolaylıkla yürüteceklerdir.

Santorini Aşk Adası

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir