Selülit Masajı Nasıl Yapılır - Limmonata.com

Selülit masajı : Selülit bakımlı bayanların yaşadıkları en ciddi problemlerden birisidir. Özellikle yaz ayları geldiğinde ve bikini sezonu açıldığında bayanlar bunun sıkıntısını ciddi anlamda yaşamaktadırlar. Selülit masajı sayesinde bu problemlerden kurtulmanız mümkün oluyor. Uzmanlar, bu konunun faydalarına özellikle dikkat çekmektedirler.

Evinizde yapacağınız selülit masajı ile selülit problemlerinden kurtulmak mümkündür. Şimdi bu konunun detaylarını hep birlikte inceleyelim.

Evde Kolay Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit oluşumunun başladığı noktalara uygulanacak masaj sayesinde o bölgede kan dolaşımı hızlandırılır ve kalıplaşmış yağların çözünerek yakılabilir hale getirilmesi amaçlanır. Bunun içinde çok çeşitli teknikler uygulanabilir. Eklem bölgelerine uygulanacak çeşitli hareketler ile selülit oluşumunu ortadan kaldırmak mümkündür. Şimdi konunun detaylarını inceleyelim.

1- İlk olarak kayganlaştırıcı özel selülit yağlarını masaj yaparken kullanmak son derece önemlidir.

2- Selülit oluşumunun yaygınlaştığı bölgeye duş jeli sıkılmış kese ile yavaşça kalbe doğru masaj yapılır. Kese yöntemi, kalıplaşmış yağların çözünmesinde son derece etkilidir. Banyoda ya da hamamlarda kese kullanarak baldır bölgesine masaj yapılır.

3- Kan sirkülasyonunu arttırmak için sürekli ovalama işlemi faydalıdır. Kalp ve böbreklerinizin olduğu bölgeye doğru yüzeysel olarak makyaj yapılması fayda sağlayacaktır.

4- Masaj yaparken bölgeyi çok fazla sıkıştırmamak ya da bastırmamak gerekir. Aksi takdirde deri üstünde çeşitli rahatsızlıklar meydana gelebilir.

Evde yukarıda tarifi verilen selülit masajını uygulayabilirsiniz. Kese ile masaj yaparken ipeksi ürünlerin kullanılmasını tercih ediniz ve çok bastırmayınız. Bununla birlikte kan dolaşımını arttırıcı çeşitli açma – germe hareketleri de uygulayabilirsiniz.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir