Sivilce Kızarıklıklarına Çözüm - Limmonata.com

Sivilce Kızarıklıklarına Çözüm

Sivilce kızarıklıkları sivilcelerin sıkılmasından sonra görülen cilt problemidir. Sivilce kızarıklıkları bir süre sonra kaybolsa da bu zaman zarfında kişilerin canını sıkar. limmonata.com olarak sivilce kızarıklıkları nasıl geçer? Makalemizde sizlerle…

Sivilcenizi bir gün önce sıktınız ve ertesi gün yüzünüzde kırmızı bir leke var. Acilen kalkar kalkmaz sivilcenin olduğu bölgeye buz tedavisi uygulayın. Sivilceyi sıktığınız günde bu yöntemi yaparsanız sivilce kızarıklığınız ertesi güne kadar daha hızlı geçer. Evinizde bu gibi durumlar için sodalı veya bitki çaylı buz kalıpları yapmaya özen gösterin. Soda veya bitki çayı ile hazırlanan buz kalıpları hem sivilce kızarıklarınızı geçirecek hem de cildinize iyi gelecektir.

Korunma Yöntemleri

  • Sivilce kızarıklıkları ilerde sivilce izlerine dönüşebilir, bu durumu önlemek için cildinizi temiz tutun, maske uygulayın ve ciltte sivilce oluşumunu engellemeye çalışın.
  • Sıkılan ve sürekli oynana sivilceler deride hasara yol açar ve bu durumda sivilce izleri oluşur.
  • Sivilcelerin artmaması için güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin ve satın aldığınız koruyucunun yağsız olmasına özen gösterin.

Sivilce Kızarıklığına Doğal Çözümler

Elma ve Balla Sivilce Kızarıklıklarına Çözüm

  • Elma ( rendelenmiş şekilde 1 çay kaşığı )
  • Süzme bal ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: İki malzemeyi cam kasede karıştırın ve gözaltlarına çok yaklaştırmadan yüzünüze uygulayın. Maskeyi 1 saat kadar cildinizde bekletip ılık su ile temizleyin ve süre sonunda kağıt havlu ile kurulayın. Maskeyi sivilce kızarıklıklarının arttığı zamanlarda kullanabilirsiniz.

Sivilce Kızarıklıklarını Geçiren Soğan Kürü

  • Kuru soğan ( 1 tane )
  • Pamuk ( 1 parça )

Hazırlanışı: Soğanın suyunu pamuğa sıkın ve sivilce kızarıklıkları oluşan bölgelere sürün. 3 – 4 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Sivilce kızarıklığı problemi geçene kadar, gün içinde 4 – 5 kez bu kürü uygulayabilirsiniz.

Sivilce Kızarıklıklarına Alternatif Çözümler

  1. Ciltteki kızarıklık çoğu durumda içinde iltihap bulunan sivilce sonrası yaşanır. Bu durumu en hafif şekilde atlatmak istiyorsanız cildinize Doğal peeling tarifleri uygulayabilirsiniz. Peelig işlemi ölü deriyi yenilerek sivilcelerin nedne olduğu kızarıklığı giderir.
  2. Yukarıda yazdığımız doğal tarifler ve önlemler işe yaramazsa Sivilce kızarıklığı nasıl geçer? Başlıklı konumuzdaki diğer tarifleri deneyebilirsiniz.
  3. Sivilce kızarıklıkları cildinizde geçmedi ve artık kalıcı olduğunu düşünüyorsanız Lazerle sivilce tedavisi yöntemini denemeniz gerekir, biraz pahalı fakat sivilce izleri için en etkili ve en kesin yöntemdir.

Sivilce Kızarıklıklarına Çözüm

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir