Stresi azaltmanın yolları - Limmonata.com

Rahatlatıcı Banyo Kürleri

Cilt yenileyici banyo : Banyo herkesin rahatlamak ve temizlemek için kullandığı bir mekandır peki ya banyo yaparken cildinizin tazelenmesini ve yenilenmesini istemezmisiniz? Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda adım adım açıklanmıştır. Cilt bakımına banyonuzda başlayın.

Rahatlatıcı Ve Cilt Tazeleyici Banyo 

1- Epsom tuzlarını kullanın. Epsom tuzları vücudunuzdaki ödemi atarken kaslarınızı da gevşetir sizi banyodan yenilenmiş olarak çıkarsınız.

2- Yorgunluğa ne iyi gelir ; Kendinizi halsiz yorgun ya da grip olacakmış gibi hissediyorsanız bir çay kaşığı hardal tozunu doldurduğunuz sıcak suya ekleyin. Böylelikle ne halsizlik kalır nede grip kendinizi zinde hissedeceksiniz.

3- Güneş yanığı ve kaşıntı için :Doldurduğunuz banyo suyunuza yarım kutu karbonat eklerseniz cildinizde bulunan güneş yanığınıza ve kaşıntılı cildinize iyi gelecektir.

4- Yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelen diğer bir etkense elma sirkesi dir. Elma sirkesini banyo suyunuza ilave ettiğinizde vücudunuza zindelik ve canlılık hissi verecektir.

5- Cildinize aromaterapi yapmak istiyorsunuz pahalı ürünlere gerek yok banyo suyunuza portakalı dilimleyip içine attığınızda nefis aromaterapiniz hazır olacak. Ruhunuzu canlandıracak.

6- Banyo suyunuza bir yemek kaşığı balı ekleyin balın vücuda olan faydasını anlatmamıza gerek yok ama buradaki etkisi uykusuzluk sorununuzu gidermek içindir.

7- Güneş yanığından cildiniz kurur ve nemsiz kalır bunun için banyo suyunuza toz haline getirdiğiniz yulaf ezmesini ya da hazır yulaf ezmesini ilave edin.

8- Kırmızı şarabın güzellik üzerindeki etkisi bilinmektedir. Banyo suyunuza 1 çay bardağı kırmızı şarap eklediğinizde cildinizde bulunan kirleri arındıracak tonik etkisi sağlayacaktır.

Banyo için bitkisel karışım : Banyoda Cilt bakımı için 3 damla badem yağını 1 bardak hazır süt tozuna ilave edin. 10 dakika kadar ateşte pişirin. Ardından banyoda iken lifinize bu karışımı ekleyip cildinizi güzelce ovun. Bu karışımı cildinize parlaklık ve ışıltı katacak aynı zamanda vücudunuzu ölü hücrelerden arındıracak.

Yukarıda hazırlanan Cilt bakım banyosu tarifleri ile sizde rahatlayın ve kendinizi daha iyi hissedin.

Stresi azaltmanın yolları

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir