Sağlık

Suyun Zayıflamaya Etkisi

Fazla kiloları olan ve bu kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmak isteyen bayanların en büyük arzuları, bunu sağlıklı ve doğal bir şekilde gerçekleştirmektir. Bu bağlamda uzun uğraşlar veren bayanlar için kilo vermeye yardımcı olan şeyler arasında suyun etkili olduğu bilinmektedir. Günde 3 litre su içmek kaç kalori verdirir derseniz bu sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Evet su kilo vermekte etkilidir çünkü gün içerisinde hem düzenli, hem de yeterli miktarda tüketildiğinde metabolizmanızın oldukça hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır.

Bir bayan ve hatta zayıflamak isteyen bir kişi olarak susadığınızda yemek yemeniz gerektiği yanlışından vazgeçmeniz gerekiyor. Günümüzde milyonlarca kişi tarafından bilinen ve çok sık yapılan hatalar arasında yer alan bu yanlıştan dolayı sürekli yemek yeme ve kilo alma durumu meydana geliyor. Susadığınızı hissettiğiniz anda su içmeli, kesinlikle acıkmadan yemek yememelisiniz. Bol bol su tüketmenin faydaları sayesinde daha az yemek yemeniz sağlanacaktır.

Su ile Hem Sağlıklı Hem Uzun Ömürlü Bir Hayat!

Bununla birlikte özellikle gün içerisinde çok acıktığınızı ve bol bol yemek yemeyi düşündüğünüz anda hemen su içmelisiniz. Su açlığınızı bastıracak ve köreltecektir, aynı zamanda doygunluk hissi verecektir.

Çok su içmek göbek yapar mı şeklinde sorular sıklıkla gelmektedir. Ancak su içmenin göbek büyümesine etkisi bulunmamaktadır. Aksine su içeride bir temizlik etkisi yaratıp, sıklıkla tuvalete çıkışı sağlamaktadır. Bu sayede şişlik kalma olasılığı bulunmamaktadır.

Su, her ne kadar kilo vermek isteyen bayanlar tarafından çok fazla tercih edilse de yeteri kadar tüketilmemesi sakıncalı olabilir. Eğer gün içerisinde çok fazla spor yapıyor veya hareketli bir yaşantıya sahipseniz ortalama 12 ile 15 bardak, eğer sıradan bir gün geçiriyorsanız en az 8-10 bardak su tüketmelisiniz. Bu da normal bir gün için yaklaşık 2 litreye tekabül etmektedir.

Su içmek yağ Yakar mı

Suyun Kilo Vermek için Faydaları

Su ile kilo vermek ve formunu korumak isteyenler için su hakkında bilinmeyen pek çok fayda bulunmaktadır. Su içerek zayıflayanların yorumları oldukça olumludur. Şimdi suyun faydaları hakkında biraz bilgi edinelim.

İştah Kontrolü Yapmanızı Sağlar

Her öğün yemek sofrasında oturduğunuzda öncelikle bir bardak su içerek yemeğe başlamalısınız. Bu sizin o anki iştah kontrolünüzü yapacak ve daha hızlı doyma hissi verecektir. Fazlasını tüketmediğiniz zaman yediklerinizi daha hızlı sindirebilir ve yağlardan da kurtulabilirsiniz. Yemek sırasında da su içmek gereklidir. Yemek ile birlikte su tükettiğinizde hem metabolizma çalışma hızı artacak, hem de yediklerinizi daha kolay sindirebileceksiniz.

Atıştırmalıkları Engeller

Bayanların kilo almasında ve verememesindeki en büyük neden şüphesiz ki gün içerisinde tüketilen küçük atıştırmalıklardır. Pek çok diyetisyenin de önerilerinde yer alan su ile gün içerisinde atıştırmalık isteğinden uzak kalacak ve kendinize hakim olacaksınız. Ne yiyeceğinizi bilemediğiniz durumlarda bir bardak su içerek iştah kesebilirsiniz.

Daha Hareketli ve Enerjik Olabilirsiniz

Gün içerisinde bol bol su tüketmek, yorgunluğunuzu alacak ve daha dinamik olmanızı sağlayacak. Vücudun ihtiyaç duyacağı su miktarını karşılayacak olan su ile doğal ve sağlıklı bir hayata da merhaba diyebilirsiniz. Su içmek yağ yakar mı derseniz cevabı tabi ki evet olacaktır. Tempolu bir hayat ve iyi beslenme ile birlikte su tüketimi yağ yakımını hızlandıracaktır.

Kısacası kaliteli bir yaşam ve sağlıklı bir beden için su hayatınızın vazgeçilmezi olmalıdır. Doğru oranda tüketim ile birlikte suyun faydalarını hızlıca görebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı