Tarçın Çayı Nasıl Hazırlanır? Tarifi - Limmonata.com

Demet Akalın ve Gülben Ergen’in zayıflarken uyguladıkları tarçın çayı gerçekten zayıflatıyor mu? Son günlerde oldukça popüler olan tarçın çayı zayıflamaya yardımcı olması nedeniyle ünlülerin de gözdesi haline geldi.

Gülben Ergen kendi programında da açıkladığı gibi 5 gün boyunca tarçınla yapılan çay ve diyet uyguladığını söylüyor. Gülben Ergen zayıflarken tarçın çayını sürekli olarak tüketmesinin  yanı sıra şekeri hayatından çıkarttığını ve düzenli olarak spor yaptığını bu sayede 5 kilo verdiğiniz ifade ediyor.

Tarçın çayının diğer çaylardan ayıran en iyi fark ise tok tutma özelliğidir. Acıktığınız anlarda içtiğinizde açlık hissini ortadan kaldırıyor. Diyetisyenlerinde onayladıkları ve zayıflamak isteyenlere önerdiği zayıflama çayıdır.

Tarçın Çayı Nasıl Yapılır

  • Çubuk Tarçın ( 5 – 6 tane )
  • Su ( 2 su bardağı )
  • Toz şeker ( 1 yemek kaşığı isteğe göre )

Ufak bir tencereye çubuk tarçınları koyun ve üzerine 2 bardak su ve dilerseniz şeker ilave edip ısıtın. Tarçın çayınız kaynamaya başladığında hemen altını kısın ve yarım saati geçmeyecek kadar kısık ateşte demlenmesini sağlayın. Süre sonunda ocaktan alın ve cam bir kavanoza koyun, Tarçın çayı karışımınız hazır.

Kavanoza koyduğunuz karışımdan yarım su bardağı alın ve üzerine yarım su bardağı kaynamış su ilave ederek tüketin. Asla ekstra şeker ilavesi yapmayın.

  • Bu karışım buzdolabında bitene kadar saklanabilir.
  • Arzuya göre şeker yerine balda ilave katabilirsiniz.
  • Günde 3 kere yemeklerden önce tüketin. Açlık hissinizi yarı yarıya azaltacaktır.
Tarçın Çayı Nasıl Hazırlanır? Tarifi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir