Ten Rengine Göre Ruj Seçimi - Limmonata.com

Ruj rengi seçimi: Ruj renklerinde dudaklarınıza uygun olanını seçmek hem kendinize olan güveni arttırır hem de karşınızdakinin size olan güvenini. Ruj rengi seçimi bu konuda oldukça önemlidir. Güzelliğe vurgu yapmak seçtiğiniz renklerle ilişkilidir.

Ruj rengi nasıl doğru seçilir ? sorusunun yanıtı oldukça basittir. Bileğinizin iç tarafı ile avuç içleriniz ten renginizin göstergesi olup ruj seçiminde de önemlidir. Sadece ten renginiz değil, göz rengi ve saç rengi de ruj seçiminde önemli bir ayrıntıdır.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Koyu ten ve koyu renk gözlere sahip bayanlar soğuk renkler seçebilirsiniz ancak bu sizi daha çok kapatabilir. Esmer tenlere en çok yakışan ruj renkleri arasında yumuşak fuşyalar ve hafif pembe tonlar düşünülebilir.

Ten rengi açık gözleri renkli olan bayanlar ise kırmızı ve tonları aynı zamanda sıcak renklerin hepsini kullanabilirler. Diğer yandan açık tenli bayanlara kırmızı ve kırmızının her tonu yakışırken koyu renkler ise gecelerde tercih edilebilir.

Ortama Uygun Ruj Seçimi
350

Ortama Uygun Ruj Seçimi

Ortama uygun ruj rengi seçmek önemlidir. Gittiğiniz mekana, giydiğiniz kıyafete ve yaptığınız makyaja göre ahenk içinde olması gerekir. Mesela giydiğiniz kıyafet kahve tonlarında bir renk ise kahve tonlarında ruj renklerini tercih edebilirsiniz. Kahve tonlarında yapılan makyaj içinde kahve tonlarında ruj uygun düşer. Gündüz sürdüğünüz rujunuzun çok iddialı olmasında kaçının doğal renkleri tercih edin.

Sıcak ve Parlak Renk Rujlar

Sıcak renkler parlak da olduğu zaman bayanları daha genç göstermekte başarılıdır. Soluk renklerde sıcak renkler kadar etkilidir genç göstermekte. Hem dudakları kalın ve dolgun gösterir hem de dudakları aydınlatır.

Dudaklarınızın küçük görünmesini istiyorsanız tercih edeceğiniz renkler koyu renkler olmalıdır. Koyu renkler dudakları her zaman ince ve küçük gösterir.

Parlayan açık renkler ise her zaman ilk tercihtir. Hem seksi bir görünüm hem de etkileyici bir tavır sergiler.

Klasik Kırmızı Ruj

Kırmızı ruj her bayanın cesaret edeceği bir renk değildir. Kırmızı ruju tercih ediyorsanız yapacağınız makyajın hafif ve açık tonlarda olması gerekli. Kırmızı ruj kullanımında yüzünüzün her yerinin ayrı bir önemi vardır. Örneğin kaşlara şekil verilip belirginleştirilmeli, sürülen kapatıcı mat durmalıdır.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir