Yaşlanmayı Geciktiren Yiyecekler Nelerdir? - Limmonata.com

En çok hangi Besinler Tüketilmelidir?

Yaşlanmayı geciktiren yiyecekler : Aşağıda sıralanan besinlerin yaşlanmayı geciktirmesi için haftada en az 4 defa tüketilmesi gerekmektedir.

Yaşlanmayı Geciktiren Gıdalar

Portakal: damar tıkanıklığını engelleyerek vücudun direncini artırmaktadır.

Yulaf: kolesterolün düşmesinde etkili olurken sindirimin sisteminin hızlanmasını sağlamaktadır.

Brokoli: vücutta toksinlerin oluşumunu önler. Dokuların hasar almasını yavaşlatır ve kansere karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.

Ceviz: kolesterolün düşmesinde etkili olan ceviz, ayrıca damar tıkanıklığı ve diyabet hastalığının tedavisinde de etkili olmaktadır. İçeriğinde barındırdığı demir nedeni ile kansızlık problemine de iyi gelmektedir.

Domates: antioksidan içeriklidir. Kanser ve kalp hastalıklarının oluşma ihtimalini azaltır.

Böğürtlen: yaşlanma nedeni ile ortaya çıkabilecek hafıza kayıplarını engeller ve güzellik kaynağı olarak da etkili bir bitkidir.

Bezelye: lif, protein ve nişasta yönünden zengin içeriğe sahiptir. Kasların gelişmesinde ve güçlenmesinde etkili rol oynar. Kan kanserine karşı koruyucu ve karaciğer için faydali bir yiyecektir.

Yoğurt: bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Tüberküloz hastalığına karşı en etkili antibiyotiktir. Asitli ve kafeinli ve alkol içerikli içeceklerden dolayı zarar gören sindirimi koruyucu özelliği vardır.

Soya fasulyesi: inanılmaz bir protein deposudur ve yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahiptir.

yaşlanmayı geciktiren besinler

Bal kabağı: C vitamini ve beta-karoten gereksinimini karşılayıcıdır. Kanser hastalıklarına karşı koruyucudur.

Ispanak: katarakt ve farklı göz hastalıklarına karşı etkilidir. Yaşlanma dolayısı ile oluşan göz kusurlarını önleyici özelliği vardır.

Hindi: ciddi oranda içeriğinde folik asit barındırır. Kan hücrelerinde yenilenme sağlar.

Yeşil çay: gün içinde abartmadan tüketilen 2 fincan yeşil çay ile kalp koruyucu antioksidan ihtiyacı karşılanmış olur.

Nar: Nar eve geldim bin tane derde deva diyebileceğiniz bir besin. Anti oksidan açısından zengin olan bu meyve yüzünüze sağlıklı bir pembelik sağlar. Günde yenilen bir adet nar ya da 1 bardak nar suyu vücudunuzdaki kan akımını dengeler.

Soya: Vücudunuzda oluşan pigment bozukluklarını normale döndürmede çok etkili bir besin kaynağıdır. Aynı zamanda içerisinde demir, magnezyum, B vitamini, çinko barındırır. Lif açısından zengin bir üründür. Zayıflamanızda büyük rol oynar.

Barbunya: Barbunya cildinizde meydana gelen çukurlaşma, yara leke izlerinin erken tedavisinde içerisinde zengin çinko içeriği bulunduğundan hızlı tedavi etme özelliği vardır.

Üzüm: Antioksidan değeri en yüksek meyvelerden biridir. Cildin genç kalması açısından tüketilmesi gerekli görülen bir meyvedir. Günde 1 avuç üzüm yemeniz gereklidir.

Yaşlanmayı Geciktiren Yiyecekler Nelerdir?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir