Zayıflama Bitkileri Hakkındaki 5 Gerçek!

Fazla kilonuz var ve zayıflamak istiyorsunuz! Peki diyet hakkında ne biliyorsunuz? Diyet yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Diyetin altın kuralı nedir? İşte Zayıflama Diyetleri Hakkında 5 Basit Gerçek…

1-Diyet Yaparken Bölgesel Olarak İncelebilirsiniz

Bu yalana asla inanmayın. Öyle bir dünya yok. Yediğiniz hiçbir şey sizin kalçalarınıza ya da göbeğinize giderek orada bulunan yağları yakmaz. Bu nedenle diyet yaparken beklentinizi yüksek tutmayın. Mesela yeşil çay gibi içecekler sayesinde ödem attığınız için size kilo veriyormuşsunuz gibi gelebilir ama o sadece az bir kilo kaybıdır. Bölgesel incelme peşindeyseniz mutlaka spor yapmalısınız. Yoksa o basenlerden ve o göbekten asla kurtulamazsınız.

2- Aç karna ılık limonlu/sirkeli su yağ yakar

Sabah içilen bir bardak limonlu suyun faydası elbette var. Ama yağ yakmak için değil, ödem atmak için. Özellikle aç karna sirkeli su tüketmek çok akıllıca bir iş değil. Midenizi delebilir ve büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

Yeşil Çay Yağ Yakar

Vücudunuzdaki yağları ne yazık ki dünya üzerindeki hiçbir yiyecek yakmıyor. Bir çok çalışmada yeşil çayın yağ yakımına yardımcı olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Ama hiçbir çalışma doğrudan yeşil çayın yağ yaktığını söylüyor. Ayrıca yeşilçayın obeziteyi engelleyici etkisi de vardır. Çünkü yeşilçayın içerisinde kateşinler bulunur ve bu kateşinler kolesterolün düşürülmesine neden olur. Ayrıca yeşilçay sayesinde kalp hastalıkları riski azalır ve hipertansiyon düşer. Ancak vücudunuzdaki demir emiliminin azalmaması için yemeklerden sonra yeşilçayı bir saat sonra içmenizde yarar var.

zayıflama bitkleri

Kilo vermek için çok sıkı bir diyet yapmak gerekir

Kilo vermek için hiçbir şey yemeyeceksiniz, hatta aç kalacaksınız diye bir şey yok. Kesinlikle aç kalmayın ama yemek yemeyi de fazla abartamyın. Kilo vermek için aç kalmak yerine diyetinizi sporla desteklemeye özen gösterin. Unutmayın kendinize çok yasak koyarsanız daha fazla yemek yemek istersiniz. Bu nedenle arasıra küçük kaçamaklar yapabilirsiniz ama asla büyük kaçamaklar yapmayın. Bunun arkası mutlaka gelecektir. Yediğiniz yemeklerden yarım saat sonra falan spor yaparsanız daha sağlıklı ve daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Yaz geliyor, bikini, diyet üçlüsü

Her yaz başında haber bültenlerinde izleriz. Yaza formda girme diyeti adı altında bir çok diyetisyen size çıkar bir sürü diyet önerisinde bulunur. Hatta bir çok diyetisyen de şok diyetlerden uzak durmanız konusunda bol bol uyarıda bulunur. Evet uzmanlar bu konuda haklıdır. Çünkü size kilo verdireceğine inandığınız şok diyetler, vücuttan atılan bol su ve eriyen kaslar nedeniyle sizi zayıflatsa da bu diyetleri bıraktığınızda öncekinden daha fazla yağ deposu ve daha az kas oluşumu ile size geri döner. Bu nedenle kendinizi sürekli yorgun ve güçsüz hissedeceğinizi de bilin. Hem aç hem de yorgun hissetmemek için yaptığınız diyet kararında olsun..

Zayıflama Bitkileri Hakkındaki Gerçek

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir