Zayıflamaya Yarayan Bitki Çayları - Limmonata.com

Bitkilerle zayıflama; Bitkilerle güzelleşen bayanlar aynı zamanda fazla kilolarından da kurtulabilirler. Zayıflamak istiyorum diyorsanız. Bitkilerin faydaları kilo verme anlamında da sizlere yeni olanaklar sağlayacak.

Limonla Bitkisel Zayıflama

Limonla Bitkisel Zayıflama

– Yarım limon suyu, -1 bardak su

Hazırlanışı:

Limon suyu ve su birbirine karıştırılır. Kahvaltıdan önce ılık bir şekilde içilir. Gün boyunca vücudunuza alacağınız yağların yakılmasını kolaylaştırır.

Papatyayla Çayı ile Bitkisel Zayıflama

Papatyayla Çayı ile Bitkisel Zayıflama

– 1 tutam papatya, -2 su bardağı su

Hazırlanışı:

Papatyayı kaynayan su içine atmalısınız. Kaynayan suda papatya; demini alacak ve özlerini salacaktır. Bu karışımı soğuttuktan sonra günde bir çay bardağı içebilirsiniz.

Mısır Püskülü Çayı ile Bitkisel Zayıflama

Mısır Püskülü Çayı ile Bitkisel Zayıflama

– 1 çay kaşığı mısır püskülü, -1 su bardağı su

Hazırlanışı:

Mısır püskülü ezilir ve kaynar suya atılarak demletilir. Demlenen su içinden süzülerek; günde bir çay bardağı içilir. Mısır püskülü zayıflamak için oldukça etkili bir maddedir.

Bitkisel Zayıflama için (Kiraz Sapı)

Kiraz Sapı ile Bitkisel Zayıflama

– Kiraz sapı, -5 bardak su

Hazırlanışı:

1 çay bardağı kiraz sağı ve 5 bardak su kaynatılır. Karışımı iyice kaynadıktan sonra ocaktan alınarak süzülür. Bu karışım her gün bir fincan içilir. Kısa sürede kilo vermenizi sağlayan kiraz sapı; tam bir yağ yakıcıdır. Abartarak çok fazla miktarda içmemeniz gerekir.

Bitkisel Zayıflama ( sirke -biberiye)

– 3 su bardağı sirke

1 tutam biberiye

Hazırlanışı:

Sirke ve biberiye birbiri içine karıştırılır. Ağzı kapalı bir şişede bir hafta bekletilir. Bir hafta sonunda süzülür. Süzülen karışım günde bir kere; bir çay bardağı olmak üzere içilir.

ZAYIFLATAN İÇECEKLER

Zayıflamak için tüketilen gıdaların yanı sıra; içeceklerinde önemi büyüktür. Bu yüzden kendi hazırladığınız içeceklerle, bir haftada kilo vermeniz mümkün. Doğal zayıflama içeceklerini tarifte verilen şekilde yaparsanız vücudunuz için yeni bir zayıflama dönemine girebilirsiniz. 1 haftada zayıflatan içeceklerin tarifi;

1 haftada zayıflatan içeceklerin tarifi;

Zayıflama Yöntemleri ( İçecekler)

Zayıflatan içecekler  (1) ; – 1 tutam adaçayı ( taze) , -1 tutam nane ( taze), -1 limon, -2 litre su, -1 avuç taze tarhun otu

Sıcak suyun içine; bütün malzemeler eklenir. Malzemelerle birlikte demlenmesi sağlanır. Ilık bir şekilde; içilerek kullanılmalıdır. Her gece yatarken içilmelidir. Bu karışım aynı zamanda antioksidan içerir. Cilt ve vücut üzerinde etkileri çok faydalıdır. Limonları dilimleyerek kaynatabilirsiniz.

Zayıflatan içecekler (2); – 3 kabak, -2 enginar, -1 avuç brokoli, -1 avuç maydanoz, -1 orta boy soğan, -Yarım limon suyu

Bütün sebzeler suda haşlanır. Sebzeler arada kontrol edilir. Haşlandıktan sonra; içinde bulunan su ile birlikte blendırdan geçirilir. Birbirine karışmış sebzelerin üzerine; yarım limon suyu ilave edilir. Karışım sıcak ya da soğuk tüketilebilir. Sabahları içilmesi daha uygundur.

Zayıflatan içecekler (3); – 1 demet kereviz sapı, -10 adet salatalık, -10 adet yeşil elma

Malzemelerin hepsi kabuğu soyulmadan blendıra atılır. Blendırda karıştırdıktan sonra; suyu içmek için hazırdır. Burada tüketmeniz gereken kısım; karışımın suyudur. Karışımdaki malzemeler 3 kişiliktir. Siz yaparken kendinize göre hazırlayabilirsiniz.

Zayıflatan içecekler (4); – 1 adet zencefil, -1 adet meyan kökü, -1 adet çubuk tarçın, -4 adet papaya, -2 çay kaşığı ısırgan otu

1,5 su bardağı kaynamış suyun içine bütün malzemeler ilave edilir. Sindirimi kolaylaştıran bu karışım; aynı zamanda kilo verilmesini sağlar. Akşam yemeklerden sonra içilmesi daha uygundur.

Zayıflamaya Yarayan Bitki Çayları

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir