Zor Kilo Verenler İçin 7 Diyet Listesi - ZHABER - Limmonata.com

banner3
banner17
Son yıllarda insanların en büyük sorunlarından birisi de alınan aşırı kilolar oluyor. Kilo problemi ile başa çıkmanın son derece zor olduğu günümüzde etkili diyet listeleri ile başarılı bir şekilde kilo verilebilir. Zor kilo verenler için 7 diyet listesi avantajı ile kolaylıkla zayıflama imkanı bulabilirsiniz. Hem zorlanmadan hem de istenilen forma hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz bu diyet listeleri ile sağlıklı kilo vermek mümkün olabiliyor.
Kilo vermek istiyorsanız verilen diyet listelerine tam anlamı ile uymalısınız. Aksi halde kilo verme konusunda beklentilerinizin karşılanmasını sağlamak mümkün olabiliyor. Kilo problemi yaşıyorsanız kendi bünyenize ve yaşam şeklinize en uygun olan diyet listesini tercih etmeniz gerekiyor.

İsveç diyeti ile kısa süre içerisinde rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Bir hafta içerisinde 7 kilo vermenize yardımcı olan bu diyet türü genelde 35 yaşın altında olanların ve ciddi sağlık problemi olmayan kişilerin uygulaması gereken diyetlerdendir. 3 günde sizlere 4.5 kilo verdiren bu diyet uygulamasını 3. Günün sonunda bırakmanız gerekiyor. Eğer diyete devam etmek istiyorsanız bir hafta ara verdikten sonra yeniden başlayabilirsiniz. Diyet yapıyorsanız şu kurallara mutlaka uymanız gerekiyor:
Bu diyet türünde brokoli yerine karnabahar tüketebilirsiniz. Kolesterolü yüksek olanlar için ise yumurta akı tüketilebilir. Ölçü ve miktar bulunmuyor ise o gıdaları abartıya kaçmadan istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Diyet ağır geldiği taktirde 6. Günde bırakıp 3 ay sonra 6 gün daha uygulayabilirsiniz.

Aralıklı oruç diyeti daha çok Ramazan ayında tutulan oruca benzetilmektedir. 12- 16 saat aç kalmayı içeren bu diyet türünde oruçtan farklı birtakım detaylar bulunuyor. Bu diyet türü farklı şekillerde uygulanabiliyor. En çok tercih edilen diyet türleri arasında yer alan aralıklı oruç diyeti su ve kahve benzeri içecekler dışında bir şeyler tüketmenize izin vermiyor.
Oruç diyetinde 2 gün boyunca oruç tutar gibi hiçbir şey yenmemesi tavsiye ediliyor. Buna 5:2 diyeti adı da veriliyor. Oruç diyetiyle ilgili olarak en çok merak edilen konu ise verilen kilonun kalıcı olup olmayacağıdır. Oruç diyeti vücudun belirli dönemlerde aç bırakılmasına yönelik uygulanan bir uygulamadır. Bu da vücudunuzun daha hızlı bir şekilde yağ yakmasına imkan tanıyor. Metabolizmayı hızlandırdığı için daha kolay şekilde kilo vermenize olanak tanıyor. Bu uygulamanın etkili olması için günde en az 16 saat aç kalmanız gerekiyor.

Canan Karatay diyeti olarak da bilinen Karatay diyeti kilo vermek isteyenlerin ilk denediği diyetler arasında yer alıyor. En sağlıklı beslenme programları arasında yer alan Karatay diyeti sizlere kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo verme avantajı sunuyor. Karatay diyetinde ağırlıklı olarak tok tutabilecek az kalorili yiyeceklere yer veriliyor. Özellikle kahvaltıda tüketmeniz gereken birçok düşük kalorili ancak sizi gün boyu sağlıklı tutabilecek çok alternatif bulunuyor. Bu diyet sırasında dikkat etmeniz gerekenler arasında şunlardan bahsedilebilir:
Bunların yanında yemeklerin düşük bir ısıda uzun süre pişirilmesi de önemlidir.

Aristo diyeti çok merak edilen diyet türleri arasında yer alıyor. Haftada bir beden incelme olanağı veren bu diyet türünde sebze ve meyve ağırlıktadır. Üç hafta boyunca belirli gıdaların tüketiminden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Glüten kesinlikle yasaktır.
Haftada iki gün uygulanacak olan sebze ve meyve detoksu ile bağırsakları düzenleme imkanı buluyorsunuz. Bununla birlikte hormonların düzenlenmesini sağlayan kara lahana, deniz yosunu, şalgam yaprağı gibi birçok farklı gıdayı da tüketmeniz gerekiyor.

Zor kilo verenler için diyet listeleri arasında patates diyeti de önemli bir yere sahiptir. 3 günde 5 kilo verdiren bir diyet türüdür. Bu diyeti uygulamaya başladığınızda 3 günde rahatlıkla 5 kilo verebilirsiniz. Fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız haşlanmış patates tüketmeniz gerekiyor. 3 gün boyunca size verilen yönergeye göre hareket etmeniz gerekiyor. Diyetin detayları şu şekildedir:
Kahvaltıda: 1 tane haşlanmış patates ve 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen: 1 tane haşlanmış patates ve 4 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 8 yemek kaşığı yoğurt
Kahvaltıda: 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen: 1 tane haşlanmış patates ve 3 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 1 tane haşlanmış patates ve 8 yemek kaşığı yoğurt
Kahvaltıda: 1 tane haşlanmış patates
Öğlen yemeği: 1 adet patates ve 3 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 4 yemek kaşığı yoğurt
Diyeti yaparken günde 2 litre su içerek desteklemeniz gerekiyor. Aynı zamanda diyet süresince şekerden uzak durmalısınız.

Belirli gıda gruplarının bir süreliğine gıda listesinden çıkarılmasını ve bu gıdaların yavaş yavaş tekrar alınmasını açıklayan bir diyet türüdür. Bu diyet türünde ilk aşamada vücuda zarar veren gıdalar beslenme düzeninden çıkarılır. Bu süreç 4 ile 6 hafta arasında değişir. Kişi diyetin ikinci aşamasında ise daha önce bırakılan gıdaların vücuda tanıtılması sağlanır. Bu sürede durum gözlemlenir. Vücutta hazımsızlık, ishal, kabızlık gibi durumlar oluşuyor ise bu gıdalardan kesinlikle uzak durmanız gerekiyor.

Akdeniz diyeti bilinen diyet grupları arasında yer alıyor. Bu diyet türü diğer diyetlere göre biraz daha farklıdır. Bu diyeti uygularken baklagiller ve sebze tüketmeniz gerekiyor. Tereyağı gibi yağların tüketilmemesi gerekiyor. Aynı zamanda süt, peynir, yoğurt gibi gıdalarda yarım yağlı olanları tercih etmeniz gerekiyor. Bunların yanında kırmızı eti ve tatlıları da az tüketmelisiniz. Zeytin, fındık, badem ve avokado gibi besinleri de azaltmanız gerekiyor.

1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi ile kolaylıkla istenilen forma ulaşabilirsiniz. Bu diyeti yaparken şu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor:
Sabahları 1 ince dilim tam tahıllı ekmek, 2 yemek kaşığı lor, 1 fincan şekersiz yeşil çay tüketin. Öğle vakitlerinde 2 tane haşlanmış yumurta ile yapılan yumurta salatası ve mevsim yeşillikleri tüketilmelidir. Akşam ise 30 gram ızgara tavuk ve mevsim yeşillikleri tüketilmelidir.
Sabahları kepekli galeta, 1 dilim yarım yağlı beyaz peynir ve mevsim yeşillikleri, öğle vakitlerinde haşlanmış sebze ve 4 yemek kaşığı yoğurt tüketmeniz gerekir. Akşam ise ½ porsiyon ızgara balık ve elma sirkeli yağsız salata tüketilebilir.
Sabah 1 ince dilim tam tahıllı ekmek ve bir tane yumurta ile bir fincan şekersiz yeşil çay tüketmeniz gerekir. Öğle vaktinde bir tane orta boy kepçe çorba, mevsim yeşillikleri ve 4 yemek kaşığı light yoğurt tüketmeniz gerekir. Akşam ise 1 el ayası büyüklüğünde ızgara dana biftek ve mevsim yağsız salata ile elma sirkeli salata tüketmelisiniz.
Sabahları bir ince dilim tam tahıllı ekmek ve söğüş sebze ve 1 dilim keçi peyniri. Öğle vaktinde 4 yemek kaşığı zeytinyağlı sebze yemeği ve bol salata ile 4 kaşık light yoğurt tüketilmelidir. Akşam 30 gram haşlama hindi ve elma sirkeli yağsız salata.
Sabah 1 dilim tam tahıllı ekmek ve iki kaşık lor bir fincan da şekersiz beyaz çay içilmelidir. Öğlen ise 3 yemek kaşığı yağsız menemen ve 1 su bardağı sade mineralli maden suyu içilir. Akşam haşlama sebze ve 4 yemek kaşığı light yoğurt ve 1 tatlı kaşığı nane
Sabahları 1 ince dilim tam tahıllı ekmek, 1 dilim yağsız beyaz peynir ve 1 fincan şekersiz biberiye çayı tüketilir. Öğle vakti ise 1 el ayası büyüklüğünde ızgara köfte ve bol yağsız salata ile cacık tüketilir. Akşam 1 orta boy kepçe çorba ve yağsız mevsim salata, 4 yemek kaşığı light yoğurt tüketilir.
Sabah 1 dilim sade wasa ve 2 yemek kaşığı lor ile 1 fincan şekersiz yeşil çay tüketilir. Öğle vaktinde 2 ince dilim yarım yağlı beyaz peynir ile 1 adet kepekli grissini ve bol yeşillikli mevsim salata, 1 su bardağı light ayran tüketilmelidir. Akşam ise 1 porsiyon ızgara hindi et ve elma sirkeli yağsız mevsim salata tüketilmelidir.

Zor kilo verenlerin belli gıdaları tüketmesi gerekiyor. Bu gıdaların mutlaka hem tok tutması hem de kalorisinin düşük olması gerekiyor. Bakliyatlar, avakado, yulaf, yoğurt, greyfurt, fındık ve ceviz, brokoli, elma ve armut, keçi peyniri mutlaka tüketilmesi gereken gıdalar arasında yer alıyor. Aynı zamanda bol su içmeniz de gerekiyor.

Evde en hızlı nasıl kilo verilir sorusuna farklı şekillerde yanıt verilebilir. Kilo vermek için yemeden kesmek ve bunu sağlıklı gıdalarla desteklemek gerekir. Hem sağlıklı hem de size kilo verdiren diyet programlarını uygulayabilirsiniz. Bunun yanında çeşitli spor aktivitelerini de yapabilirsiniz. Bol hareket, bol su tüketmek, yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durmak evde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Vücut kilo vermeye ne zaman başlar sorusu en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Kilo verme süreci aktivitelerinize ve kendinize bakma durumunuza göre farklılık gösterir. Ancak eğer düzenli bir şekilde spor yapıyorsanız yaklaşık olarak 2 ile 4 hafta içerisinde kilo vermeye başlayabilirsiniz. Ayda vermeniz gereken kilo miktarı da kütlenize göre değişmektedir. Vücut kitle indeksiniz eğer 30’dan fazla ise ayda 5 ile 7 arasında kilo vermek mümkün olabilmektedir.
Yorumunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Editörlerimizin onayının ardından yayınlanacaktır!

source

Zor Kilo Verenler İçin 7 Diyet Listesi – ZHABER

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

bilgi konu

http://edergi.cbu.edu.tr/ojs/index.php/besyo/comment/view/105/15119/39207
https://journal.unnes.ac.id/nju/index.php/index/user/profile
http://revistas.uned.es/index.php/pIM/user/profile
https://owl.tupa.unesp.br/recodaf/index.php/recodaf/user
https://10minutesemail.webflow.io/
https://www.magcloud.com/user/gokaybjk
https://tawk.to/7f70a0137d1eba2e5f22c01289cfcfa131198412
https://github.com/kriptoparalar11/10minutesemail.net/commit/36c72c4186b40926139ab073e23fd3727fec0ca2#commitcomment-60107588
https://www.liveinternet.ru/users/gokaybjkkk/post491136132/
https://www.washingtonpost.com/technology/2022/03/11/tik-tok-ukraine-white-house/
https://www.washingtonpost.com/technology/2022/03/11/tik-tok-ukraine-white-house/?commentID=1e430995-4bf9-4a65-becc-c68012c0263f
https://github.com/kriptoparalar11/10minutesemail.net/commit/36c72c4186b40926139ab073e23fd3727fec0ca2
https://community.spotify.com/t5/Accounts/Can-t-create-account-because-my-email-is-already-in-use/m-p/5353986#M1538362
https://telegra.ph/Temp-mail-ne-i%C5%9Fe-yarar-03-13
http://whois.chinaz.com/10minutesemail.net
http://whois.chinaz.com/kasikagrisi.net
http://whois.chinaz.com/bilgikonu.com
http://whois.chinaz.com/okuyucubiranne.com
https://malexa.chinaz.com/10minutesemail.net
https://news.ycombinator.com/item?id=30658384
https://home.gamer.com.tw/homeindex.php?owner=gokaybjk
https://ref.gamer.com.tw/redir.php?url=https%3A%2F%2F10minutesemail.net/tr%2F
https://ref.gamer.com.tw/redir.php?url=https%3A%2F%2F10minutesemail.net/en%2F
https://ref.gamer.com.tw/redir.php?url=https%3A%2F%2F10minutesemail.net/id%2F
https://ref.gamer.com.tw/redir.php?url=https%3A%2F%2F10minutesemail.net/fr%2F
https://ref.gamer.com.tw/redir.php?url=https%3A%2F%2F10minutesemail.net/de%2F
https://ref.gamer.com.tw/redir.php?url=https%3A%2F%2F10minutesemail.net/es%2F
https://ref.gamer.com.tw/redir.php?url=https%3A%2F%2F10minutesemail.net/vi%2F
https://groups.diigo.com/group/tools/content/create-free-temporary-mail-19023858
https://www.bitchute.com/channel/s9NhPxuXulrG/
https://www.bitchute.com/video/3lfM2IRDdrMd/
https://www.gog.com/u/gokaybjk
https://stackoverflow.com/questions/65544241/how-do-i-fix-this-error-with-the-tempmail-api/71459844#71459844

Yeni bir dil eklenmek istenilirse yapılacak işlemler

1-  /home/tenminutesemail/public_html/app/Config/Routes.php:78-80-82-84 satırlarında  (tr|en|de) alana aynı şekilde |dilkodu şeklinde ekleme yapmak

 

2- /home/tenminutesemail/public_html/system/Config/Services.php:412 satırında if($geturl[1] == 'tr' || $geturl[1] == 'en' || $geturl[1] == 'de'){ bu alana ‘de’ sonuna || $geturl[1] == ‘yenidil’ şeklinde ekleme yapmak

 

3- /home/tenminutesemail/public_html/app/Config/Events.php:65 satırında 2. Maddedeki gibi ekleme yapmak

 

4- /home/tenminutesemail/public_html/app/Views/header.php:33 satırda 2. Maddedeki gibi işlem yapılacak

 

5- /home/tenminutesemail/public_html/app/Views/footer.php:14 satırda 2. Maddedeki gibi işlem yapılacak

 

 

http://tempmail.pages10.com/10-minuten-mail-44631739

http://tempmail1.ampblogs.com/10-minuten-mail-44674500

http://tempmail.blogocial.com/10-minuten-mail-42845422

http://tempmail.onesmablog.com/10-minuten-mail-47049427

http://tempmail.blogolize.com/10-minuten-mail-47634285

http://tempmail.bloguetechno.com/10-minuten-mail-43452847

http://tempmail.shotblogs.com/10-minuten-mail-23165853

http://tempmail.tribunablog.com/10-minuten-mail-23380331

http://tempmail1.blogminds.com/10-minuten-mail-7402875

http://tempmail.suomiblog.com/10-minuten-mail-24532750

http://tempmail.pointblog.net/10-minuten-mail-47567288

http://tempmail.full-design.com/10-minuten-mail-51021565

http://tempmail.thezenweb.com/10-minuten-mail-45024817

http://tempmail1.tinyblogging.com/10-minuten-mail-50132608

https://tempmail.affiliatblogger.com/60117197/10-minuten-mail

https://tempmail1.fitnell.com/49173079/10-minuten-mail

https://tempmail.dbblog.net/39855830/10-minuten-mail

https://tempmail.ezblogz.com/39931774/10-minuten-mail

https://tempmail.designertoblog.com/39517628/10-minuten-mail

https://tempmail.blogs-service.com/39592010/10-minuten-mail

https://tempmail.bluxeblog.com/40169334/10-minuten-mail

http://tempmail.mpeblog.com/31797326/10-minuten-mail

http://tempmail.articlesblogger.com/31661869/10-minuten-mail

http://tempmail.arwebo.com/31607768/10-minuten-mail

http://tempmail.blogerus.com/31662975/temp-mail

http://tempmail1.blogerus.com/31663001/temp-mail

http://tempmail.blogprodesign.com/31454373/temp-mail

http://tempmail.blogdigy.com/10-minuten-mail-23280669

http://tempmail.mybjjblog.com/10-minuten-mail-23619555

http://tempmail.tblogz.com/temp-mail-23890074

http://tempmail.uzblog.net/temp-mail-23725220

http://tempmail.canariblogs.com/10-minuten-mail-24846173

https://tempmail.blog2learn.com/56438250/temp-mail

https://tempmail.jiliblog.com/67338552/10-minuten-mail

https://tempmail.getblogs.net/39611691/10-minuten-mail

https://tempmail.dsiblogger.com/39942968/10-minuten-mail

https://tempmail.ka-blogs.com/62512405/10-minuten-mail

https://tempmail.blogofoto.com/39784683/temp-mail

https://tempmail.timeblog.net/45002045/temp-mail

https://tempmail.acidblog.net/39763223/temp-mail

https://tempmail.fireblogz.com/39525559/temp-mail

https://tempmail.aioblogs.com/62725910/10-minuten-mail

https://tempmail.xzblogs.com/50800509/10-minuten-mail

https://tempmail.free-blogz.com/56049958/10-minuten-mail

https://tempmail.widblog.com/63252866/10-minuten-mail

https://tempmail.collectblogs.com/54944307/temp-mail

http://tempmail.blogdon.net/10-minuten-mail-25598487

http://tempmail.blogkoo.com/temp-mail-28487756

http://tempmail1.alltdesign.com/temp-mail-29501213

http://tempmail.amoblog.com/10-minuten-mail-30999487

http://tempmail.total-blog.com/10-minuten-mail-34438855

http://tempmail.blog-gold.com/13604463/10-minuten-mail

http://tempmail.ambien-blog.com/13589314/10-minuten-mail

http://tempmail.atualblog.com/13484990/10-minuten-mail

http://tempmail.blog-a-story.com/13543592/10-minuten-mail

http://tempmail.blogacep.com/13126365/temp-mail

http://tempmail.blogadvize.com/13640676/temp-mail

http://tempmail.bloggerbags.com/13216272/10-minuten-mail

http://tempmail.bloggerswise.com/13536573/10-minuten-mail

http://tempmail.bloggosite.com/13632944/10-minuten-mail

http://tempmail.blogoscience.com/13536008/10-minuten-mail

http://tempmail.blogproducer.com/13663110/10-minuten-mail

http://tempmail.blogrelation.com/13553269/10-minuten-mail

http://tempmail.blogrenanda.com/13631455/10-minuten-mail

http://tempmail.blogsidea.com/13688313/10-minuten-mail

http://tempmail.blogthisbiz.com/13423135/10-minuten-mail

http://tempmail.blue-blogs.com/13515550/10-minuten-mail

http://tempmail.csublogs.com/13401269/10-minuten-mail

http://tempmail.develop-blog.com/13639832/10-minuten-mail

http://tempmail.is-blog.com/13719514/10-minuten-mail

http://tempmail.livebloggs.com/13665710/temp-mail

http://tempmail.loginblogin.com/13655227/temp-mail

http://tempmail.mdkblog.com/13366118/temp-mail

http://tempmail.mybuzzblog.com/13328790/temp-mail

http://tempmail.newbigblog.com/13438320/10-minuten-mail

http://tempmail.thenerdsblog.com/13245276/temp-mail

http://tempmail.theobloggers.com/13690426/temp-mail

http://tempmail.topbloghub.com/13691311/temp-mail

http://tempmail.ttblogs.com/13356196/temp-mail

http://tempmail.vblogetin.com/13271605/temp-mail

http://tempmail.win-blog.com/13759142/10-minuten-mail

http://tempmail.worldblogged.com/13415688/10-minuten-mail

http://tempmail.yomoblog.com/13694629/temp-mail

https://tempmail.bloginwi.com/43681883/temp-mail

https://tempmail.jaiblogs.com/34919447/temp-mail

https://tempmail.look4blog.com/48561769/10-minuten-mail

https://tempmail.imblogs.net/58718018/temp-mail

http://tempmail.educationalimpactblog.com/31303345/10-minuten-mail

http://tempmail.ivasdesign.com/31323278/temp-mail

http://tempmail.link4blogs.com/31442303/10-minuten-mail

http://tempmail.mybloglicious.com/31074577/temp-mail

http://tempmail.post-blogs.com/31297304/10-minuten-mail

http://tempmail.review-blogger.com/31157291/10-minuten-mail

https://tempmail.blognody.com/11670567/temp-mail

https://tempmail.blogsumer.com/11760479/10-minuten-mail

https://tempmail.jts-blog.com/11573559/10-minuten-mail

https://tempmail.bloggazza.com/11651468/10-minuten-mail

https://tempmail.shoutmyblog.com/11531865/temp-mail

https://tempmail.blogcudinti.com/11652392/temp-mail

https://tempmail.blogdiloz.com/11386468/10-minuten-mail

https://tempmail.verybigblog.com/11528706/10-minuten-mail

https://tempmail.activosblog.com/11549432/10-minuten-mail

https://tempmail.p2blogs.com/11585275/temp-mail

https://tempmail.bloggactivo.com/11373067/temp-mail

https://tempmail.theblogfairy.com/11540590/10-minuten-mail

https://tepmail.vidublog.com/11550306/temp-mail

https://tempmail.oblogation.com/11538788/10-minuten-mail

https://tepmail.gynoblog.com/11712488/10-minuten-mail

https://tempmail.angelinsblog.com/11494978/10-minuten-mail

https://tempmail.bloggadores.com/11549742/temp-mail

https://tempmail.humor-blog.com/11559945/temp-mail

https://tempmail1.thekatyblog.com/11435525/10-minuten-mail

https://tempmail.blogspothub.com/11536263/temp-mail

https://tempmail.ageeksblog.com/11506441/10-minuten-mail

https://tempmail.blogunteer.com/11509935/10-minuten-mail

https://tempmail.life3dblog.com/11494813/temp-mail

https://tempmail.therainblog.com/11694745/10-minuten-mail

https://tempmail.ltfblog.com/11717389/10-minuten-mail

https://tempmail.boyblogguide.com/11658833/temp-mail

https://tempmail.blogmazing.com/11502708/temp-mail

https://tempmail.blogars.com/11670351/temp-mail

https://tempmail.thechapblog.com/11508275/10-minuten-mail

https://tempmail.blogsvirals.com/11707819/10-minuten-mail

https://tempmail.losblogos.com/11677785/temp-mail

https://tempmail.estate-blog.com/11499102/temp-mail

https://tempmail.prublogger.com/11505784/10-minuten-mail

https://tempmail.blogdomago.com/11596217/temp-mail

https://tempmail.bloguerosa.com/11503768/10-minuten-mail

Yeni bir dil eklenmek istenilirse yapılacak işlemler

1-  /home/tenminutesemail/public_html/app/Config/Routes.php:78-80-82-84 satırlarında  (tr|en|de) alana aynı şekilde |dilkodu şeklinde ekleme yapmak

 

2- /home/tenminutesemail/public_html/system/Config/Services.php:412 satırında if($geturl[1] == 'tr' || $geturl[1] == 'en' || $geturl[1] == 'de'){ bu alana ‘de’ sonuna || $geturl[1] == ‘yenidil’ şeklinde ekleme yapmak

 

3- /home/tenminutesemail/public_html/app/Config/Events.php:65 satırında 2. Maddedeki gibi ekleme yapmak

 

4- /home/tenminutesemail/public_html/app/Views/header.php:33 satırda 2. Maddedeki gibi işlem yapılacak

 

5- /home/tenminutesemail/public_html/app/Views/footer.php:14 satırda 2. Maddedeki gibi işlem yapılacak

 

 

http://tempmail.pages10.com/10-minuten-mail-44631739

http://tempmail1.ampblogs.com/10-minuten-mail-44674500

http://tempmail.blogocial.com/10-minuten-mail-42845422

http://tempmail.onesmablog.com/10-minuten-mail-47049427

http://tempmail.blogolize.com/10-minuten-mail-47634285

http://tempmail.bloguetechno.com/10-minuten-mail-43452847

http://tempmail.shotblogs.com/10-minuten-mail-23165853

http://tempmail.tribunablog.com/10-minuten-mail-23380331

http://tempmail1.blogminds.com/10-minuten-mail-7402875

http://tempmail.suomiblog.com/10-minuten-mail-24532750

http://tempmail.pointblog.net/10-minuten-mail-47567288

http://tempmail.full-design.com/10-minuten-mail-51021565

http://tempmail.thezenweb.com/10-minuten-mail-45024817

http://tempmail1.tinyblogging.com/10-minuten-mail-50132608

https://tempmail.affiliatblogger.com/60117197/10-minuten-mail

https://tempmail1.fitnell.com/49173079/10-minuten-mail

https://tempmail.dbblog.net/39855830/10-minuten-mail

https://tempmail.ezblogz.com/39931774/10-minuten-mail

https://tempmail.designertoblog.com/39517628/10-minuten-mail

https://tempmail.blogs-service.com/39592010/10-minuten-mail

https://tempmail.bluxeblog.com/40169334/10-minuten-mail

http://tempmail.mpeblog.com/31797326/10-minuten-mail

http://tempmail.articlesblogger.com/31661869/10-minuten-mail

http://tempmail.arwebo.com/31607768/10-minuten-mail

http://tempmail.blogerus.com/31662975/temp-mail

http://tempmail1.blogerus.com/31663001/temp-mail

http://tempmail.blogprodesign.com/31454373/temp-mail

http://tempmail.blogdigy.com/10-minuten-mail-23280669

http://tempmail.mybjjblog.com/10-minuten-mail-23619555

http://tempmail.tblogz.com/temp-mail-23890074

http://tempmail.uzblog.net/temp-mail-23725220

http://tempmail.canariblogs.com/10-minuten-mail-24846173

https://tempmail.blog2learn.com/56438250/temp-mail

https://tempmail.jiliblog.com/67338552/10-minuten-mail

https://tempmail.getblogs.net/39611691/10-minuten-mail

https://tempmail.dsiblogger.com/39942968/10-minuten-mail

https://tempmail.ka-blogs.com/62512405/10-minuten-mail

https://tempmail.blogofoto.com/39784683/temp-mail

https://tempmail.timeblog.net/45002045/temp-mail

https://tempmail.acidblog.net/39763223/temp-mail

https://tempmail.fireblogz.com/39525559/temp-mail

https://tempmail.aioblogs.com/62725910/10-minuten-mail

https://tempmail.xzblogs.com/50800509/10-minuten-mail

https://tempmail.free-blogz.com/56049958/10-minuten-mail

https://tempmail.widblog.com/63252866/10-minuten-mail

https://tempmail.collectblogs.com/54944307/temp-mail

http://tempmail.blogdon.net/10-minuten-mail-25598487

http://tempmail.blogkoo.com/temp-mail-28487756

http://tempmail1.alltdesign.com/temp-mail-29501213

http://tempmail.amoblog.com/10-minuten-mail-30999487

http://tempmail.total-blog.com/10-minuten-mail-34438855

http://tempmail.blog-gold.com/13604463/10-minuten-mail

http://tempmail.ambien-blog.com/13589314/10-minuten-mail

http://tempmail.atualblog.com/13484990/10-minuten-mail

http://tempmail.blog-a-story.com/13543592/10-minuten-mail

http://tempmail.blogacep.com/13126365/temp-mail

http://tempmail.blogadvize.com/13640676/temp-mail

http://tempmail.bloggerbags.com/13216272/10-minuten-mail

http://tempmail.bloggerswise.com/13536573/10-minuten-mail

http://tempmail.bloggosite.com/13632944/10-minuten-mail

http://tempmail.blogoscience.com/13536008/10-minuten-mail

http://tempmail.blogproducer.com/13663110/10-minuten-mail

http://tempmail.blogrelation.com/13553269/10-minuten-mail

http://tempmail.blogrenanda.com/13631455/10-minuten-mail

http://tempmail.blogsidea.com/13688313/10-minuten-mail

http://tempmail.blogthisbiz.com/13423135/10-minuten-mail

http://tempmail.blue-blogs.com/13515550/10-minuten-mail

http://tempmail.csublogs.com/13401269/10-minuten-mail

http://tempmail.develop-blog.com/13639832/10-minuten-mail

http://tempmail.is-blog.com/13719514/10-minuten-mail

http://tempmail.livebloggs.com/13665710/temp-mail

http://tempmail.loginblogin.com/13655227/temp-mail

http://tempmail.mdkblog.com/13366118/temp-mail

http://tempmail.mybuzzblog.com/13328790/temp-mail

http://tempmail.newbigblog.com/13438320/10-minuten-mail

http://tempmail.thenerdsblog.com/13245276/temp-mail

http://tempmail.theobloggers.com/13690426/temp-mail

http://tempmail.topbloghub.com/13691311/temp-mail

http://tempmail.ttblogs.com/13356196/temp-mail

http://tempmail.vblogetin.com/13271605/temp-mail

http://tempmail.win-blog.com/13759142/10-minuten-mail

http://tempmail.worldblogged.com/13415688/10-minuten-mail

http://tempmail.yomoblog.com/13694629/temp-mail

https://tempmail.bloginwi.com/43681883/temp-mail

https://tempmail.jaiblogs.com/34919447/temp-mail

https://tempmail.look4blog.com/48561769/10-minuten-mail

https://tempmail.imblogs.net/58718018/temp-mail

http://tempmail.educationalimpactblog.com/31303345/10-minuten-mail

http://tempmail.ivasdesign.com/31323278/temp-mail

http://tempmail.link4blogs.com/31442303/10-minuten-mail

http://tempmail.mybloglicious.com/31074577/temp-mail

http://tempmail.post-blogs.com/31297304/10-minuten-mail

http://tempmail.review-blogger.com/31157291/10-minuten-mail

https://tempmail.blognody.com/11670567/temp-mail

https://tempmail.blogsumer.com/11760479/10-minuten-mail

https://tempmail.jts-blog.com/11573559/10-minuten-mail

https://tempmail.bloggazza.com/11651468/10-minuten-mail

https://tempmail.shoutmyblog.com/11531865/temp-mail

https://tempmail.blogcudinti.com/11652392/temp-mail

https://tempmail.blogdiloz.com/11386468/10-minuten-mail

https://tempmail.verybigblog.com/11528706/10-minuten-mail

https://tempmail.activosblog.com/11549432/10-minuten-mail

https://tempmail.p2blogs.com/11585275/temp-mail

https://tempmail.bloggactivo.com/11373067/temp-mail

https://tempmail.theblogfairy.com/11540590/10-minuten-mail

https://tepmail.vidublog.com/11550306/temp-mail

https://tempmail.oblogation.com/11538788/10-minuten-mail

https://tepmail.gynoblog.com/11712488/10-minuten-mail

https://tempmail.angelinsblog.com/11494978/10-minuten-mail

https://tempmail.bloggadores.com/11549742/temp-mail

https://tempmail.humor-blog.com/11559945/temp-mail

https://tempmail1.thekatyblog.com/11435525/10-minuten-mail

https://tempmail.blogspothub.com/11536263/temp-mail

https://tempmail.ageeksblog.com/11506441/10-minuten-mail

https://tempmail.blogunteer.com/11509935/10-minuten-mail

https://tempmail.life3dblog.com/11494813/temp-mail

https://tempmail.therainblog.com/11694745/10-minuten-mail

https://tempmail.ltfblog.com/11717389/10-minuten-mail

https://tempmail.boyblogguide.com/11658833/temp-mail

https://tempmail.blogmazing.com/11502708/temp-mail

https://tempmail.blogars.com/11670351/temp-mail

https://tempmail.thechapblog.com/11508275/10-minuten-mail

https://tempmail.blogsvirals.com/11707819/10-minuten-mail

https://tempmail.losblogos.com/11677785/temp-mail

https://tempmail.estate-blog.com/11499102/temp-mail

https://tempmail.prublogger.com/11505784/10-minuten-mail

https://tempmail.blogdomago.com/11596217/temp-mail

https://tempmail.bloguerosa.com/11503768/10-minuten-mail

https://bookmark-dofollow.com/story11779531/temp-mail

https://bookmark-template.com/story11748798/tek-kullan%C4%B1ml%C4%B1k-mail

https://prbookmarkingwebsites.com/story9804348/email-10-ph%C3%BAt

https://socialmediainuk.com/story10308372/10-minuten-mail

https://dirstop.com/story10547064/10-minuten-mail

https://opensocialfactory.com/story9401292/10-minuten-mail

https://ztndz.com/story12068149/10-minuten-mail

https://gorillasocialwork.com/story10547406/10-minuten-mail

https://socialrus.com/story9854965/10-minuten-mail

https://socialmediastore.net/story10372865/10-minuten

https://socialnetworkadsinfo.com/story10468177/10-minuten-mail

https://bookmarkport.com/story10356777/10-minuten-mail

https://bookmarkbirth.com/story10225770/10-minuten-mail

https://bookmarkloves.com/story10487670/10-minuten-mail

https://getsocialpr.com/story10544724/10-minuten-mail

https://bookmarkstumble.com/story5679660/10-minuten-mail

https://bookmarkstime.com/story11183540/10-minuten-mail

https://gatherbookmarks.com/story11343192/10-minuten-mail

https://bookmarkrange.com/story12082424/10-minuten-mail

https://bookmarkextent.com/story12271374/10-minuten-mail

https://bookmarkspring.com/story5681729/10-minuten-mail

https://bookmarkswing.com/story12249378/10-minuten-mail

https://bookmarksknot.com/story12334194/10-minuten-mail

https://bookmarkja.com/story12290364/10-minuten-mail